Bezpieczna łazienka dla staruszka – czyli jaka?

Dom każdemu z nas winien kojarzyć się z bezpieczeństwem. Niefortunnie wedle statystyk, przeszło 30% wypadków z udziałem staruszków zdarza się w domu. Łazienka jest najgroźniejszym pomieszczeniem, z racji na śliskie płytki.
Tak więc troszcząc się o piękno wnętrza, nie wolno zapominać o zapewnieniu wszystkim lokatorom bezpieczeństwa.

Co wziąć pod uwagę?

Bezpieczne płytki anty poślizgowe

Najczęstszą przyczyną urazu, jaki ma miejsce w łazience, jest poślizgnięcie się.
Motyw poślizgnięcia wielokrotnie wykorzystywany jest w filmach komediowych. Nie śmieszy on jednak kiedy sytuacja owa dotyczy bliskiej nam osoby. Stąd też dobierając chodnik łazienkowy, posiadajmy na uwadze, by był podgumowany od spodu. Aby senior czuł się bezpiecznie w łazience, z której korzysta, warto już na etapie organizowania dobrać optymalne artykuły oraz niezawodne technologie.
Płytki podłogowe wyróżniające się dużym współczynnikiem anty poślizgowym to najwłaściwszy wybór, ponieważ zezwalają na lepsze utrzymanie stabilności nawet na wilgotnej powierzchni.
Wymiana płytek łazienkowych to ogromny koszt. Jeśli nie możemy zorganizować remontu, warto kupić maty anty poślizgowe. Dzięki nim nestor nie straci równowagi również wówczas kiedy łazienka po kąpieli będzie cała zalana.
Można stosować je w trakcie wychodzenia z wanny bądź spod prysznicu.

Inwestycja w wannę dla seniora

Podeszły wiek oraz choroby układu motorycznego powodują, iż nestor ma problem z codziennymi czynnościami. Najniebezpieczniejsze dla osoby starszej jest samodzielne wejście i wyjście z wanny. Wanna dla seniora to spore udogodnienie podczas czynności pielęgnacyjnych. Precyzyjnie dobrana może być równie dobrą, a nawet lepszą opcją niż kabina prysznicowa.
Niektóre osoby starsze bardzo nie lubią mocnego ciśnienia wody, a kąpiel pod prysznicem ich stresuje.
Wanna dla seniora to ponadto możliwość zamontowania drzwiczek.
Dzięki takiej wannie, senior może swobodnie oraz samodzielnie wejść oraz wykąpać się w przystępnej dla siebie pozycji.
Dzięki zmniejszonemu progowi, solidnym zawiasom oraz niezwykle szczelnych drzwiczkach, osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi mogą poczuć się bezpiecznie.
Wyprofilowane ścianki wanny w znaczący sposób ułatwiają opiekunowi pomoc przy czynnościach pielęgnacyjnych osobie starszej.
Jeżeli nestor czuje się na siłach, nie musi korzystać z pomocy opiekuna. Wanna dla seniora pomoże mu w podstawowych czynnościach.
Często seniorzy wstydzą się prosić o pomoc przy kąpieli. Jest to dla nich przykra sytuacja. Wanna dla seniora ułatwi im czynności pielęgnacyjne, dzięki czemu bez wysiłku osobiście poradzą sobie z kąpielą.