Dylematy właścicieli niewielkich łazienek

Wyposażanie łazienki bywa mocno kłopotliwe. Oczywistym jest, że remont umywalni nierzadko jest bardzo czymś obciążającym dla naszego budżetu, przez wzgląd na to urzeczywistniamy taką operację raz na lata. Ponadto, najczęściej trudno jest ocenić wygodę pewnych koncepcji, zanim się ich nie wypróbuje. Szereg właścicieli domów sugeruje się wobec tego prawidłami dotyczącymi wyglądu, a nie bardziej przyziemnymi. Wyborem nastręczającym szczególnych trudności bywa wybór między wanną a prysznicem.

Wanna gwarantuje wygodę i możliwość relaksu

Większość ludzi nawet w przypadku niewielkiej umywalni kupuje wannę. Zapewnia ona znacząco lepszy poziom wygody, niż typowy prysznic. W głównej mierze to kobiety przepadają za tym, aby odpoczywać w wannie popijając przy tym herbatę, aczkolwiek często kąpią się w niej również inni członkowie rodziny, a nade wszystko szkraby. Z punktu widzenia dzieci wanna służy głównie do igraszek i właśnie dlatego kochają bawić się w niej godzinami. Specjalistyczne sklepy gwarantują zadziwiająco rozległą paletę wanien w wielu różnych wariantach. Możemy zainstalować wyjątkowo niewielki rodzaj wanny o długości zaledwie 120 cm, wspaniały właśnie dla najmłodszych. Tego rodzaju wanny są chętnie wybierane do ograniczonych powierzchniowo umywalni.

Osoby starsze skarżą się niekiedy na problem związany z tym, że posługiwanie się wanną stwarza ryzyko groźnego poślizgnięcia się i upadku, kiedy cierpią na pewne choroby i sztywność stawów. Idealnym rozwiązaniem dla seniorów z pewnością będzie wanna z drzwiczkami, ponieważ nie muszą podnosić wysoko nóg zatem nasi seniorzy bezproblemowo będą wchodzić do wanny jak do brodzika prysznicowego. Taka wanna to również najlepsze rozwiązanie w przypadku osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych, jeśli pragnie samodzielnie korzystać ze swojej łazienki i nie być uzależnionym od opiekuna.

Wanna z drzwiczkami jest uniwersalnym rozwiązaniem

Dylemat polegający na konieczności wyboru między wanną oraz prysznicem to trudna sprawa. Zwykle poglądy pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny bywają odmienne. Zdarza się, iż jedni uwielbiają długi relaks podczas kąpieli, zaś pozostali wolą kilkuminutowe prysznice. Wysokiej jakości wanna z drzwiczkami może zostać w takiej sytuacji wyposażona również w dyskretną przegrodę, w ten sposób będzie pełniła również zadanie prysznica. Na taką koncepcję stawia coraz więcej ludzi, którzy są pozbawieni możności montażu odrębnej wanny i sporego prysznica. W sytuacji, gdy prysznic ma być zbyt mały i niewygodny w użytkowaniu, znacznie lepiej byłoby go zastąpić stosownie większą wanną, ponieważ zapewni ona większe możliwości a także da szansę na szybkie umycie się.

W sklepach bez trudu możemy znaleźć szeroki wybór ścianek szklanych, które instaluje się właśnie w wannach, by mieć wysoki komfort posługiwania się nimi na stojąco. Taką przegrodę można także wykonać na zamówienie w dowolnym wzorze , ewentualnie możemy też wybrać zamiast tego parawan, choć nie da się ukryć, że te są obecnie mało popularne, co wynika z tego, że nie zapewniają one wysokiego poziomu higieny.