Najlepsze benefity pracownicze, które sprawdzają się w każdej firmie

Istnieje wiele sposobów, które służą temu, by zwiększyć motywację pracownika. Do grona najchętniej wybieranych możemy zaliczyć między innymi ofertę prywatnej opieki medycznej, zajęcia sportowe oraz firma cateringowa. Jakie są pozostałe profity dla pracowników, na czym polegają i jakie korzyści mogą przynieść?

W zdrowym ciele zdrowy duch — karnet sportowy dla pracowników

Przeróżne premie oferowane pracownikom to jedno z narzędzi, by zatrzymać w firmie najlepszych pracowników. W związku z tym warto obserwować, które z nich oferuje konkurencja, a później wprowadzić je również u siebie. Niezwykle popularne stały się karty do obiektów sportowo-rekreacyjnych. Umożliwiają one korzystanie z obiektów sportowych, takich jak baseny, siłownię czy szkoły tańca lub studia jogi. W zależności od wybranej opcji taką kartę można zaoferować zarówno pracownikom, jak i członkom ich rodziny albo znajomym.

Prywatna opieka medyczna — bezpieczny pracownik to szczęśliwy pracownik

Kolejnym popularnym dodatkiem oferowanym przez właścicieli firm stał się pakiet opieki medycznej. Zakres tej usługi bywa różny w zależności od miejsca i potrzeb pracowników. Podstawowy pakiet daje pracownikowi dostęp do opieki medycznej oraz ważnych badań. Tutaj także przeważnie oferta umożliwia opcję skorzystania z oferty przez członków rodziny pracownika.

Firma cateringowa – przez żołądek do lepszej pracy

Najlepszym sposobem na lepszy nastrój oraz wzrost motywacji do pracy jest uzupełnienie energii smacznym posiłkiem, to żadna tajemnica. Decydując się na catering firmowy, pracodawca zapewnia swoim pracownikom pożywny oraz smaczny posiłek bez konieczności spędzania wolnego czasu na szykowaniu jedzenia.

Integracja w pracy sposobem na zwiększenie efektywności pracy

Wycieczki integracyjne, rozgrywki sportowe oraz przeróżne kursy są w stanie zbliżyć do siebie pracowników. Najlepiej zapewniać pracownikom takie atrakcje regularnie, przynajmniej co kilka miesięcy. W razie braku czasu bądź problemów ze zorganizowaniem takiej imprezy opłaca się przekazać zajęcie się tym firmie zajmującej się tym na co dzień, wtedy na pewno wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, a po zakończeniu eventu zostaną same pozytywne wspomnienia.

Inwestowanie w kursy dla pracownika jako metoda na rozwój firmy

Kompetencje członków zespołu to coś, co może decydować o dynamice rozwoju firmy, ale też wzrostu pozycji w branży. Inwestowanie w rozwój pracowników to benefit, który zawsze jest korzystny dla obu stron.