Czym zachwyca Paryż?

Paryż to miasto, które warto odwiedzić przynajmniej raz w ciągu życia. Nieprzeciętna architektura sprawia, iż Paryż ogłoszono miastem miłości. Każdy kto odwiedzi Francję, fantazjuje żeby się do niej przeprowadzić.

Życie we Francji

Paryż z wielu względów jest jednym z najsłynniejszych miast Europy.
Życie we Francji jest z pewnością przyjemne i interesujące. Na szczególną uwagę zwraca wyśmienita kuchnia francuska, przyjaźni Francuzi oraz Francuzki, kultura, sztuka, zabytki oraz mnóstwo różnych atrakcji.
Nie ma się zatem co dziwić, że miasto to ochoczo jest wybierane przez obcokrajowców do zamieszkania.
Na wyjazd nierzadko decydują się single jak również całe rodziny. Funkcjonuje tu całkiem inny system oświatowy niż w naszym kraju. Harmonogram szkolenia skupia się na nauce najaktualniejszych rzeczy, bez nieprzydatnych szczegółów. Dzieci mają szansę spędzać sporo czasu na powietrzu. Wyjątkowo atrakcyjne dla cudzoziemców są bezpłatne przedszkola bądź opieka zdrowotna. Za wszystkie świadczenia płaci firma. Te oraz inne korzyści wydają się niesamowicie atrakcyjne dla wielu Europejczyków. Stąd też, praca we Francji to prawdziwa przyjemność.

Praca Francja – czy rzeczywiście warto?

W Paryżu, tak jak również w innych miastach Francji wciąż brakuje fachowców np. elektrotechników, instalatorów, ślusarzy, spawaczy, a także specjalistów sprzedaży, masażystów, opiekunów, czy kelnerów. Praca we Francji ma mnóstwo zalet m.in. 35- godzinny tydzień pracy oraz dodatkowe wynagrodzenie lub odpoczynek za nadgodziny. Za wykonaną pracę dostaje się 5 tygodni pełnopłatnego urlopu rocznie, a dodatkowo 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Inne państwa Europy znacznie odbiegają od standardów proponowanych przez Francję.
Poza tym praca we Francji gwarantuje znakomite zarobki, które są uzależnione od branży. Pracując we Francji warto mieć świadomość by planując budżet odłożyć właściwą kwotę na poczet samodzielnego zapłacenia podatku. Pracownicy są zatrudniani w oparciu o umowy o pracę, nieczęsto są to umowy o dzieło i umowy czasowe. Jeżeli pracownik odbędzie pomyślnie okres próbny, dostaje umowę na czas nieokreślony. Pracując we Francji, można zapewnić sobie oraz własnej rodzinie spokój i stabilizację.