Dieta gwiazd

Każda z nas patrząc w telewizor czy też nawet oglądając kolorowe czasopisma, zastanawia się bardzo często, w jaki sposób gwiazdy są w stanie zachować tak zgrabną sylwetkę. Niektóre nawet zaraz po urodzeniu dziecka wskakują w obcisłe sukienki i krótkie szorty. My jako nastolatki możemy tylko pozazdrościć takiej formy i wyglądu. Mimo usilnych starań nie udaje nam się wyglądać nawet w kilku procentach tak pięknie jak dziewczęta z pierwszych stron gazet.

My nie mamy zaplecza osób, które zajmują się naszym wyglądem, ale mamy przecież wiele innych możliwości. Gwiazdy na co dzień nie nakładają na twarz makijażu i ton pudru, a i tak są zgrabne. Najbardziej pomaga im w walce ze zbędnymi kilogramami odpowiednia dieta i oczywiście ćwiczenia fizyczne. Okazuje się przy tym, że każda gwiazda ma swoją własną dietę. Jest ona dostosowana przede wszystkim do indywidualnych potrzeb każdej dziewczyny. Potrzebny jest właściwy dietetyk, który oceni wszystkie aspekty życia gwiazdy i połączy je z jej trybem życia oraz specyficznymi potrzebami organizmu.

Wiele gwiazd postawiło przede wszystkim na diety uwzględniające indeks glikemiczny spożywanych produktów. Nie chodzi tutaj bynajmniej o głodzenie się, ale o to by spożywać produkty zawierające niski indeks glikemiczny i duże ilości błonnika. Błonnik pozwala oczyścić nasz organizm ze zbędnych produktów przemiany materii i usprawnia krążenie. Nawet nastolatki mogą z powodzeniem korzystać z diety Harleya Pasternaka. Ponadto jest ona o Tyle ciekawa, że pozwala na pić dni w ciągu pięciu tygodni jej trwania na jedzenie tego co się chce. Można sobie wtedy zjeść słodycze, Fast food, ale następnie trzeba wrócić do kontynuacji. Oczywiście dieta sama w sobie to jeszcze nie wszystko. Aby uzyskać zamierzony efekt, potrzebne są odpowiednio dobrane i skomponowane ćwiczenia fizyczne.

Dieta gwiazd opiera się na „5”. Jest pięć tygodni jej stosowania, pięć posiłków każdego dnia. Każdy posiłek musi zawierać przede wszystkim pięć podstawowych składników, czyli chude białko, węglowodany złożone, błonnik, dobre tłuszcze i nie zawierające cukru napoje. Tak zbilansowane posiłki gwarantują nam, że będziemy najedzeni, a nie przytyjemy szybko. Ponadto niezbędne są dwudziestopięcio-minutowe treningi. Można je wykonywać z powodzeniem, w domu, albo na siłowni. Liczy się przede wszystkim czas, jaki na nie poświęcimy.

Wiele się słyszy również na temat tego, że niektóre gwiazdy żywią się samą sałatą i wodą niegazowaną. Tak podobno postępują również i modelki. Otóż nie do końca jest to prawdą. Wiadomo, że jeśli zbliża się jakaś wielka gala, czy występ na wybiegu, to modelki muszą uważać, by nie przytyć i by być w stanie się wcisnąć w ubrania zaprojektowane przez projektantów. Na co dzień jednak nie rezygnują z ulubionych potraw. Też lubią frytki, pizzę, hamburgera, czy nawet kebab. Ponadto do łask wracają już krągłości. Nie chodzi o otyłe dziewczyny, ale o takie, które nie są bynajmniej nienaturalnie wychudzone. Wystarczy spojrzeć na niektóre młode dziewczęta, które to pojawiają się bardzo często na wybiegu. Nie przypominają one w żadnym wypadku wieszaka w naszej szafie.