Animator na urodzinach dla dzieci – prosty przepis na sukces

Urodziny dziecka nieodmiennie są wyjątkowym wydarzeniem. Rodzice nieodmiennie robią, co mogą, by stworzyć przyjęcie pełne atrakcji, nie tylko tych, które trafią na stół. Coraz chętniej stawiają na animatora. Czy to dobre rozwiązanie?

Kurs animatora a urodziny dziecka

Animator ma wyjątkową rolę w imprezie urodzinowej. Jego zadaniem jest zyskanie panowania nad zabawą dzieci. Nie da się tu niczego udawać – dzieci od razu pokażą, czy następne propozycje im się podobają. Wyższa szkoła jazdy to obecne na liście zajęć elementy dydaktyczne, dzięki nim dzieci mogą się i bawić, i uczyć jednocześnie. Duże ilości praktycznych szkoleń dla animatorów pozwalają ze spokojem myśleć o tym, czy na naszą zabawę dla dzieci trafi profesjonalista, który zna się na sztuce organizowania zabaw dla naszych pociech.

I zaproszenie animatora na urodziny, i kurs animatora, który musi odbyć, to koszty. Dla obu stron taka inwestycja jest bardzo opłacalna. Kandydat, zapisując się na kurs, wie, że chodzi o zajęcie dodatkowe, ale i na dłuższą metę. Może zacząć od okazjonalnych urodzin, zlecanych przez rodziców, ale otwierają się przed nim widoki podjęcia pracy w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, na piknikach i publicznych eventach – wszędzie tam, gdzie rodzi się potrzeba zajęcia się najmłodszymi. Wówczas usuwa się nam sprzed oczu wizja wydarzenia, podczas którego stale trzeba niepokoić się o o, jak się bawią dzieci. Dzięki animatorowi łapiemy oddech i czas dla siebie i pozostałych, dorosłych gości.

Dlaczego warto zlecić animatorowi organizację urodzin?

Rodzice doskonale orientują się, jak trudno ogarnąć wszystkie aspekty organizacyjne podczas urodzin dla dzieci. Zająć stołem, rozmową z gośćmi, obsługą, a do tego zabawą z maluchami. Kolejne minuty powodują znużenie. Trudno to wytłumaczyć maluchom, które wcale nie chcą kolejny raz odpocząć. Ktoś, kto ukończył kurs animatora, potrafi znakomicie sterować uwagą maluchów, ponieważ orientuje się, kiedy ochota dzieci do uczestnictwa w zabawie słabnie i trzeba wymyślić coś nowego. Poradzi sobie nawet z kapryśnymi pociechami – i z większą grupą dzieci. Kurs animatora sprawia, że jest gotowy na rozmaite wyzwania, by urodziny naprawdę się udały, za co rodzice są gotowi wiele zapłacić.

Atrakcje na urodzinach najmłodszych przygotowane przez animatora? To zdecydowanie dobra myśl. Powinny się tu liczyć doświadczenie i kompetencje, a koszty w drugiej kolejności, co zaowocuje niesamowitą imprezą dla dzieci.