Porada prawnika i psychologa bez opłat – jak je znaleźć?

Kiedy przytrafiają się dramatyczne sytuacje, nie możemy z szukaniem pomocy. Warto również wsparcie prawne połączyć z poradą psychologiczną – w związku z tym, że doświadczenia z którymi trzeba się zmagać są złożone i niezbyt proste. Gdzie można się zwrócić, gdy wpadniemy w nieoczekiwane tarapaty?

Sięgnij po telefon i wybierz numer Niebieskiej Linii

Wyjściem z problemów – choćby w pierwszym momencie – okaże się zainicjowany właśnie do tych okazji punkt interwencyjny Niebieskiej Linii. Wymyślono go dokładnie w tym celu, byśmy w natychmiastowej sytuacji, nie wiedząc, co możemy zrobić, zadzwonili pod nr 116 123. Jest to tzw. telefon kryzysowy Niebieskiej Linii. Nie zawadzi zanotować gdzieś tych danych, a także alternatywnych liczb do kontaktu z telefonem kryzysowym 800 120 002. Dzięki nim połączymy się przedstawić nasz przypadek w rozmowie z dyżurną załogą, która będzie mogła odpowiednio pokierować i pomóc w optymalny sposób. Jego przeznaczenie to pomoc dla wszystkich dotkniętych przemocą domową. Na Niebieskiej Linii bez wątpienia czeka na nas wsparcie psychologiczne, a fachowcy powiedzą nam, jakie kroki prawne musimy przedsięwziąć, jeżeli szukamy takich informacji.

znajdź całkowicie darmowy punkt pomocy prawnej

Od początku 2019 roku w naszym kraju mamy wiele punktów z nieodpłatną pomocą prawnika. Czeka tam na klientów profesjonalna pomoc specjalistów od prawa, którym nie musimy opłacać rachunku za usługi. W razie potrzeby w jakiejś konkretnej kwestii, warto w okno wyszukiwarki wpisać np. „adwokat sprawy rodzinne łódź „, aby namierzyć jurysty, specjalizuje się w prawie rodzinnym. Gdy jednakże nie znajdziemy pod taką frazą dobrego prawnika, który zajmie się rozwikłaniem trudnego wyzwania, trzeba namierzyć w pobliżu jednostkę pomocy prawniczej, a tam z całą pewnością dostaniemy poradę i pomoc. Powinniśmy mieć świadomość, że jeżeli nie starcza nam finansów, otrzymamy obrońcę z urzędu.

Psychologiczne porady przez internet

Gdy nie chcemy korzystać z pomocy Niebieskiej Linii, możemy poszukać konsultacji psychologicznej w sieci. W Polsce jeszcze ciężko namierzyć coś podobnego, ale strony z domeną inną niż pl najczęściej posiadają opcję zgłoszenia w języku polskim. Nie będziemy mieć pewności, czy konsultujemy się z magistrem psychologii, ale użytkownicy takich portali chwalą sobie okazję do zwierzenia się komuś ze swoich problemów. Dodatkowo można pójść do swojego lekarza i otrzymać skierowanie do psychologa – w tym wypadku jego usługa nie będzie nic kosztować.