Ślub czystości? Po co?

Czasami oglądając stare filmy śmiejemy się z tego, jak podchodzono do randek, flirtowania, małżeństwa i oczywiście seksu. Pocałunek był przypisany tylko małżeństwom. O trzymaniu się za rękę nie mogło być w ogóle mowy. Czy takie czasy kiedyś istniały? Czy tak było naprawdę? Niestety tak, ale tak samo jak i teraz ludzie się rodzili i mieli szacunek do siebie. Sprawy rodzinne nie były wyciągane na forum publiczne, a czystość przedmałżeńska i wszelkie kontakty intymne były pilnie strzeżone nie tylko przez młodych ludzi, ale i również ich rodziny.

Dzisiaj młodzi ludzie bardzo różnie podchodzą do tego tematu. Oczywiście najczęściej ich podejście jest ironiczne czy też nawet prześmiewcze. Z czasem jednak rozumieją, że nie można intymności sprzedawać byle komu. Warto zachować najpiękniejsze chwile dla tego jednego i jedynego w życiu. Nastoletnie dziewczyny uważają, że dziewictwo trzeba stracić jak najszybciej. Bycie dziewicą jest po prostu wstydliwe. Z takiego rodzaju myślenia rodzi się jednak wiele problemów. Chodzi nie tylko o choroby weneryczne przenoszone drogą płciową, ale i także o ewentualne problemy psychologiczne. Seks powinien być czymś nadzwyczajnym i pięknym, a nie czymś co można tanio sprzedać każdemu i wszędzie. W niektórych krajach nawet trzynasto i dwunastolatki zachodzą w ciążę po świadomych stosunkach płciowych. Jest to wielka krzywda zarówno dla takiego małoletniego dziecka, dla całej jego rodziny oraz dla nienarodzonego jeszcze malca. Macierzyństwo nie powinno być udziałem dzieci, ale dorosłych kobiet.

Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii podejmuje się akcje mające na celu nie tylko uświadamianie dziewcząt w zakresie życia płciowego, ale podaje im się również zastrzyki antykoncepcyjne. Takie zastrzyki są aplikowane w gabinecie pielęgniarki szkolnej. Jest to akcja zakrojona na szeroką skalę. Rodzice wyrazili na nią zgodę i popierają działania rządowe. Akcja ma na celu wyeliminowanie nastoletnich i kilkunastoletnich matek. Dziewczęta nie zdają sobie sprawy z tego , co niesie ze sobą seks. Widzą sceny w telewizji, w prasie, rozmawiają o tym z rówieśnikami i decydują się na współżycie.

Obecnie można także zauważyć trend, kiedy to młodzi chłopcy i dziewczęta zakładają pierścionki czystości. Oznacza to nic innego, jak tylko to, że zachowają czystość aż do ślubu. Wielu nastolatkom się to udaje, innym nie, inne rezygnują gdy poznają odpowiedniego partnera. Ślub czystości nie jest żadną fanaberia i jest znany od wieków. Łączy się on poniekąd z religią katolicką, chociaż wiele osób nie będących chrześcijanami po prostu robi to z przekonań ideologicznych. Chcą po prostu znaleźć kogoś na całe życie. Wierzą, że tylko poprzez wstrzemięźliwość i brak seksu uda im się to osiągnąć.

Oczywiście cały czas będą osoby, które będą negowały tego rodzaju postępowanie. Jest to jednakże wybór każdej jednostki z osobna. Chcesz żyć w czystości, to dobrze, wolisz żyć inaczej też dobrze. Każdy ma prawo do własnego życia i należy to bezwzględnie uszanować. Ty nikogo nie krytykuj, to i nikt nie będzie krytykował ciebie.